Przekaż nam 1% podatku. Wpisz nasz KRS 0000 220 518 w swoim zeznaniu podatkowym lub skorzystaj z darmowego programu do rozliczenia PIT

Kluby zdrowia - Pomoc powodzianom

Pomoc powodzianomDążysz do stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa? Masz plany, marzenia, cele? Ich celem jest powrót do normalności i otrząśnięcie się z tragedii. Niektórzy stracili dorobek całego życia. Pomóż powodzianom. Spójrz na życie ich oczami i bądź solidarny w potrzebie!

Chrześcijańska Służba Charytatywna jest organizacją starającą się wychodzić naprzeciw najbardziej palącym potrzebom i trudnościom. Coraz częstsze w naszym kraju klęski żywiołowe, w tym powodzie, są źródłem takich właśnie problemów.

Doświadczenie

Chrześcijańska Służba Charytatywna zawsze pomagała ofiarom kataklizmów, które nawiedzały Polskę. Uczestniczyła w akcjach na rzecz ofiar powodzi w roku 1997 (dary i osuszacze dla powodzian w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Goczałkowicach-Zdroju i Olzie, uczestnictwo w programie ,,Odbudowa Szkoły w Opolu’’ - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Opolu), 2001 (odzież, obuwie, środki czystości, filtry do wody, organizacja zbiórek darów dla powodzian), 2009 (pomoc powodzianom z gminy Mysłakowice koło Jeleniej Góry, Marcinkowice koło Świdnicy oraz z gminy Kłodzko w Kotlinie Kłodzkiej – żywność, odzież, środki czystości, kołdry, firany, drobny sprzęt ADG, osuszenie kilkudziesięciu pomieszczeń) i 2010 (żywność, środki czystości, pomoc w osuszaniu i remontowaniu zniszczonych budynków). Wolontariusze organizacji posiadają więc duże doświadczenie w tej dziedzinie.

Kompleksowa pomoc

Chrześcijańska Służba Charytatywna pojmuje pomoc kompleksowo, a więc nie ogranicza się jedynie do dostarczania powodzianom żywności, odzieży, środków czystości czy osuszaczy. Z wieloma rodzinami nawiązywana jest bliska współpraca celem udzielenia dalszego wsparcia, np. w remoncie mieszkań. Chrześcijańska Służba Charytatywna finansuje też częściowo lub w całości kolonie dla dzieci powodzian.

Współdziałanie

Dzięki ścisłej współpracy z organizacjami i instytucjami międzynarodowymi (przede wszystkim z ADRA International) jesteśmy w stanie pomagać w większym zakresie. W 2001 roku np. realizowaliśmy program ADRA TED (europejskich oddziałów ADRA), ADRA Niemcy oraz niemieckiego ministerstwa spraw zagranicznych na rzecz powodzian, którego budżet wyniósł 236 000 DEM. W 2010 roku przedstawiciele ADRA również szeroko wspierali działania na rzecz ofiar żywiołu. Naszym partnerem w akcji pomocy powodzianom była Fundacja ADRA Polska.

Na co przeznaczamy darowizny na pomoc powodzianom

Wpłaty na konto zbiórki publicznej dla powodzian są wykorzystywane na:

  • zakup żywności oraz środków czystości i środków higienicznych, opatrunkowych, dietetycznych
  • uiszczenie opłat za energię elektryczną, gaz i czynsz dla najuboższych powodzian
  • zakup opału.

Poznaj wszystkie nasze projekty!

Z roku na rok staramy się powiększać zakres naszych działań oraz ilość osób, do których docieramy z pomocą. Zobacz, jak to robimy.

więcej
Chrześcijańska Służba Charytatywna
ul. Foksal 8
00-366 Warszawa
Telefon:
(22) 31 31 425
E-mail:
biuro@bliskoserca.pl
Facebook
YouTube
Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij